Çarşamba, Haziran 19
           

60 Yıllık İttifakta Son Gün

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bu yazımda yakın zamanda okuduğum bir kitaptan bahsedeceğim sizlere. Kitabın yazarı son zamanlarda ülkemizde yaşanan malum olaylar doğrultusunda yorumları ile önümüze bir nebze de olsa ışık tutan Mete YARAR.

Güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar son dönemde çıkardığı kitaplarla okuyucularına yaşanan olaylarla ilgili güzel bilgiler vermektedir. Bu kitabında ise gerçek bilgiler bir yana tahmin ve olabilecek senaryolarla alakalı bir olaya yer vermektedir. Fakat son zamanlarda yaşanan olaylarla alakalı bu kitaptaki bilgilerin eşleşmesi insana değişik bir duygu enjekte etmektedir.

Kitap fazla kalın ve yorucu bir kitap değil. Nasıl desem kışın soğuğunda dışarıda yağmur var ve siz evdesiniz, bir demlik çayınız var içilmeye hazır. İşte tamda burada bu kitabı bir çırpıda bitirebilmek için her şey hazır demektir. Kendinize bir kupa çay doldurun oturun koltuğunuza kitaba başlayın. Çayınız bittiğinde kitabı bırakıp, çay doldurmaya gidemeyeceksiniz. İnşallah çayınızı dolduracak birisi vardır evinizde… ?? Toparlayacak olursak kitabı bitirdiğinizde tadı damağınızda kalacak, öğrendiğiniz bilgiler ile şu zamanda olanlar arasında bir sorgu çalıştıracaksınız kendi kafanızda. Şimdiden iyi okumalar dilerim…

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, Allah’ a emanet olun. Kendinize çok dikkat edin, soğuk kış günlerinde malum salgın devam ediyor !!!

Paylaş.

Yorum bırakın